کاربرد RFID برای اداره پست

تجهیزات مورد نیاز دوربین مداربسته تحت شبکه
تجهیزات مورد نیاز دوربین مداربسته تحت شبکه
دی 24, 1397
نکات مهم در مرحله‌‌ی روشنایی برق
نکات مهم در مرحله‌‌ی روشنایی برق
بهمن 1, 1397
کاربرد-RFID-برای-اداره-پست

کاربرد RFID برای اداره پست

مدیر مرکز فن‌آوری اطلاعات شرکت پست هزینه‌های استفاده از تگ‌های RFID را برای شرکت پست بالا دانست.

کاظم میرزایی اظهار کرد: هزینه بالایی که تگ‌های RFID مانع از استفاده انبوه آن در شرکت پست می‌شود.

وی در رابطه پروژه‌هایی که از RFID برای اجرای آن استفاده می‌شود گفت: تخلیه صندوق‌های پستی، اطلاع‌رسانی به مشتریان صندوق‌های شخصی و راه‌اندازی پایلوت مدیریت خطوط و سرکشی به دفاتر ارتباطات روستایی از این دست پروژه‌ها است.

مجری طرح توسعه فن‌آوری در عملیات پستی به فاصله گرفتن شرکت پست از بسترهای سنتی ارائه خدمات اشاره کرد و گفت: شرکت پست به سوی سرویس‌های الکترونیکی با ارزش افزوده بالا حرکت می‌کند و چاره‌ای جز استفاده از فن‌آوری اطلاعات نخواهد بود.

میرزایی در ادامه افزود: بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز در شرکت پست جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشورهای منطقه بسیار سریع‌تر بوده و در حال حاضر سرآمد منطقه است.
وی در خصوص استفاده از دستگاه‌های PDA گفت:‌ استفاده از دستگاه‌هایی نظیر PDA در این ابعاد و با این وسعت در محدود کشورهایی از جهان مورد بهره برداری قرار گرفته است.

واژه RFID ترجمه مخفف عبارت شناسائی با فرکانس رادیوئی است که به عنوان تکنولوژی شناسایی به نحوی گسترده در دنیا مورد توجه قرار گرفته است.

مزایای این تکنولوژی جهت افزایش سرعت و دقت در کلیه فرآیندهایی که نیاز به شناسایی دارد به حدی است که امروزه بسیاری از کمپانی ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در سراسر دنیا به انجام پروژه‌های بزرگ جهت بهره گیری از این تکنولوژی جهت تسریع و بهبود فرآیندهای خویش اقدام می‌کنند.

دیدگاه ها بسته شده است