4 مورد مهم برای راه اندازی دوربین مداربسته خورشیدی‎

۱۰ مورد از مزایای خانه هوشمند‎
۱۰ مورد از مزایای خانه هوشمند‎
اسفند 12, 1397
لوله فلکسی چیست و کاربرد آن چیست؟‎
لوله فلکسی چیست و کاربرد آن چیست؟‎
اسفند 20, 1397
4 مورد مهم برای راه اندازی دوربین مداربسته خورشیدی‎

4 مورد مهم برای راه اندازی دوربین مداربسته خورشیدی

مواردی مورد نیاز که باید رعایت شود:

۱. تامین ولتاژ برق
۲. پشتیبانی باتری
۳. عوامل محیطی
۴. نصب

تامین ولتاژ برق دوربین مداربسته خورشیدی

خیلی مهم است که ولتاژ تامین کننده باتری با دوربین یکی باشد. اگر یکی نباشند دوربین کار نخواهد کرد یا حتی خواهد سوخت.دوربین‌های مداربسته با برق ۱۲ یا ۲۴ ولت راه اندازی می‌شوند. به طور مثال دوربین مداربسته ۱۲ ولت، نمی تواند از طریق باتری یا منبع قدرت ۲۴ ولت تامین شود.علاوه بر این، اگر بخواهید برق دوربین مداربسته Ac رو با یک باتری خورشیدی Dc تامین کنید به یک دستگاهی نیاز دارید که DC رو به AC تبدیل کند یا برعکس؛ که یک اینورتر این عمل رو انجام می‌دهد.

پشتیبانی باتری

برق خارج از شبکه‌ای که از پنل‌های خورشیدی دریافت میکنید باید به اندازه کافی برای تامین برق دوربین‌ها باشد مخصوصا در زمان‌هایی که آفتاب نیست یا ابریه یا بارانی. برق مصرفی دوربین‌های مداربسته متفاوت هستند، مخصوصا دوربین‌های امنیتی با قابلیت‌های دید در شب و چرخش که نیازمند برق بیشتری هستند؛ بنابراین مطمئن شوید که پنل‌های خورشیدی شما برای دوربین‌های مدار بسته برق رو با یک سرعت منطقی تزریق کنند. همچنین مطمئن شوید که باتری‌های خورشیدی شما هم قابلیت شارژ مجدد سریع رو داشته باشندو به اندازه کافی برق برای ضبط کردن و مانیتورینگ مداوم رو ذخیره کنند.

عوامل محیطی

دوربین مدار بسته خورشیدی یا باتری شما در مکان‌های باز قرار میگیره که به ناچار در معرض عوامل محیطی قرار دارد مثل رطوبت، گرد و غبار یا رعدوبرق.اول از همه مطمئن شوید که دوربین مداربسته ضد آب انتخاب می‌کنید و از لوازم خورشیدی با جعبه ضد آب محافظت کنید؛ و مطمئن شوید که دوربین تمیز نگه داشته شود و از تارعنکبوت، ساس و مابقی حشرات دور بماند.

نصب دوربین مداربسته خورشیدی

قرار گرفتن پنل خورشیدی وقتی بحث تولید انرژی می شود تفاوت ایجاد می‌کند. تلاش کنید پنل خورشیدی را روبروی خط استوا قرار بدید که می تواند در بهترین حالت در معرض نور خورشید قرار بگیرد به جای این که آن‌ها را در سایه قرار دهید.

بنا بر تجربه بهترین حالت قرار دادن پنل‌های خورشیدی در جهت خط استوا و انتخاب شیب ایده آل است و این اهمیت دارد که باتری شما قبل از سوییچ شدن به برق خورشیدی کاملا شارژ باشد.

دوربین مدار بسته خورشیدی با باتری قابل شارژ و سنسور متحرک برای حیاط پشتی، راه‌های اختصاصی، مناطق پرت، ماشین‌های تفریحی، تریلر، مزارع، کلبه‌ها و خانه‌های تابستانی مناسب هستند.

دیدگاه ها بسته شده است